Gimnazjum im.Papieża Jana Pawła II w Olszewie-Borkach

Witamy na oficjalnej stronie Gimnazjum im.Papieża Jana Pawła II w Olszewie - Borkach::Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali. Wbrew wszystkim mirażom ułatwionego życia musicie od siebie wymagać. To znaczy właśnie więcej "być" Jan Paweł II

Aktualności

07 listopada 2016 09:15 | Aktualności

Dzień Patrona Szkoły

Z wielkim wzruszeniem i dumą wspominamy dzień  28 października 2000 roku, w którym Papież Jan Paweł II, niekwestionowany autorytet, najwybitniejszy nauczyciel i wychowawca naszych czasów, wielki przyjaciel młodzieży został Patronem naszej szkoły. Już tradycją jest, że to dzień w którym przypominamy życie i działalność Świętego Jana Pawła II.         
Karol Wojtyła-Jan Paweł II, to jeden z największych głosicieli prawdy o Bogu i człowieku, pielgrzym pokoju, filozof i nauczyciel, pisarz, poeta i aktor, wielki przyjaciel szczególnie ludzi młodych (także „młodych duchem” jak mawiał pod koniec swego długiego i pracowitego życia).
Pozostanie w naszej pamięci widok modlącego się brewiarzem przed obrazem Matki Najświętszej Ojca Świętego, kiedy w tym samym czasie czekały na niego rzesze wiernych i światowe media. Trudno nie zauważyć niezwykłego podobieństwa Papieża do wychodzącego na górę Jezusa Chrystusa, który łączył się w modlitwie ze swoim Ojcem, „uzgadniał rytm bicia swego serca z rytmem serca Bożego", i dopiero po tak przeżytym spotkaniu „na szczycie” wychodził do oczekujących Go ludzi, aby nauczać, uzdrawiać
i zbawiać.
Bez wątpienia zmienił świat nie lękając się i nie poddając w swych działaniach na rzecz człowieka.
Poznaliśmy część Jego życia przypominając najważniejsze wydarzenia i fakty.
Ojcze Święty! Społeczność szkolna Gimnazjum W Olszewie-Borkach nosząca Twoje imię dziękuje Ci za to, że byłeś ucieleśnieniem swego ulubionego wezwania:

 „Nie lękajcie się! SURSUM CORDA!”.

My, cała społeczność szkolna,  pragniemy, aby w naszych sercach zawsze żywa pozostała Jego nauka i duchowy testament, który pisał całym swoim życiem i śmiercią.

Ojciec Święty nam zaufał, kierując do nas słowa:

"Wy jesteście przyszłością świata!... Wy jesteście moją nadzieją".

Postaramy się nie zawieść Jego zaufania.

Przeczytano: 578 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: