17 listopada 2016 19:44 | Aktualności

98 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

Dnia 10 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony 98 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.  W tym dniu  uczniowie klas I zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów Gimnazjum  podczas uroczystości ślubowania.  Następnie  młodzi artyści zaprezentowali  przedstawienie, w którym podkreślili ogromne znaczenie dnia   11 listopada. Oddali hołd tym wszystkim, którzy zginęli w obronie naszego kraju.  Inscenizacji towarzyszył śpiew pieśni narodowych  w wykonaniu uczennic klas I i II. Wystąpienie młodych wykonawców dostarczyło wszystkim wielu  przeżyć i wzruszeń. To była ciekawa lekcja historii i patriotyzmu.