29 czerwca 2017 11:12 | Aktualności

Zakończenie Roku Szkolnego 2016/2017

Uroczystość zakończenie roku szkolnego 2016/2017 była dla uczniów Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II jest niezwykłym przeżyciem. W sali gimnastycznej spotkali się uczniowie, rodzice, zaproszeni goście, by podsumować kolejny rok nauki w gimnazjum. Uroczystość rozpoczęły ważne wydarzenia – przekazanie sztandaru szkoły nowemu pocztowi. Następnie absolwenci gimnazjum złożyli uroczyste ślubowanie. Wśród zaproszonych byli między innymi Wójt Gminy Olszewo - Borki – p. Krzysztof Szewczyk i dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej – p. Elżbieta Nakielska oraz p. Wioletta Borkowska – przewodnicząca Rady Rodziców. Odświętnie ubrani uczniowie oraz ich rodzice wysłuchali przemówienia pani dyrektor E. Kacprzyk, która podsumowała miniony rok szkolny, wymieniła najbardziej utalentowanych uczniów i wręczyła nagrody wszystkim wyróżnionym za osiągnięcia w nauce. Głos zabrał wójt – p. K. Szewczyk, który w ciepłych słowach przekazał życzenia uczniom udanego i bezpiecznego odpoczynku. Wręczył nagrody dla najlepszych sportowców i uczniów promujących szkołę na szczeblu lokalnym. Następnie przewodnicząca Rady Rodziców – p. W. Borkowska podziękowała wszystkim za całoroczny trud włożony w nauczanie oraz opiekę nad dziećmi. Po części oficjalnej, podsumowaniach, pożegnaniach przyszedł czas na krótką część artystyczną, w której każda z klas trzecich pożegnała nas wzruszającą piosenką. Na koniec uczniowie udali się do sal lekcyjnych. Tam czekały na nich świadectwa, które odebrali z rąk wychowawców, podziękowali za opiekę i wspólnie spędzone chwile, a potem szybko pobiegli na spotkanie z wakacyjną przygodą. Naszym kochanym uczniom życzymy spokojnych i bezpiecznych wakacji, zwiedzania ciekawych miejsc, wielu spotkań z niezwykłymi ludźmi, dobrego wypoczynku. Spotkamy się za dwa miesiące! W pełni już możemy cieszyć się latem, słońcem, wyjazdami w góry, nad morze i jeziora poszukując kolejnych chwil, które utkwią nam w pamięci.