11 czerwca 2018 09:45 | Aktualności

2018.05.23 - Konkurs Recytatorski Poezji Karola Wojtyły

23 maja 2018 w Gimnazjum w Olszewie-Borkach odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Karola Wojtyły zorganizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Gimnazjum     im. Papieża Jana Pawła II w Olszewie-Borkach oraz Starostwo Ostrołęckie.

Do konkursu zgłosili się i wzięli w nim udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Olszewie-Borkach, z Gimnazjum w Nowej Wsi, z Gimnazjum w Olszewie-Borkach.

Celem konkursu było zapoznanie młodzieży z twórczością poetycką Wielkiego Polaka, człowieka, który przez całe swoje życie, zarówno jako duszpasterz, papież, ale też jako artysta – poeta bronił pięknych wartości, głosił idee Prawdy, Dobra, Piękna.

Zorganizowany konkurs, recytacje przepełnionej humanizmem poezji Karola Wojtyły -  Papieża Jana Pawła II były wyrazem hołdu złożonego człowiekowi, który uznany został w świecie niekwestionowanym autorytetem współczesnych czasów.

Zwycięzcami Konkursu zostali uczniowie:

I miejsce:         1. Magdalena Kochańska - Gimnazjum w Nowej Wsi

2. Jakub Grzejka – Gimnazjum w Nowej Wsi

II miejsce:       1. Weronika Majchrzak – Gimnazjum w Olszewie-Borkach

2. Kornelia Turek – Gimnazjum w Olszewie-Borkach

III miejsce:      1. Michał Pragacz – Gimnazjum w Nowej Wsi

2. Bartosz Wołosz – Szkoła Podstawowa w Olszewie-Borkach

3. Martyna Murzyn – Gimnazjum w Olszewie-Borkach

Wyróżnienia:   1. Monika Dobrowolska – Gimnazjum w Olszewie-Borkach

2. Marcelina Grzejka – Gimnazjum w Nowej Wsi

3. Wiktor Jędrasik – Gimnazjum w Olszewie-Borkach

4. Natalia Krukowska – Gimnazjum w Olszewie-Borkach

5. Natalia Marciniak – Gimnazjum w Nowej Wsi

6. Dominik Popiołek – Gimnazjum w Nowej Wsi

Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez Starostę Ostrołęckiego.