12 czerwca 2018 10:15 | Aktualności

2018.05.15 - wycieczka klas II

W dniach 15 -18 maja  2018 roku  uczniowie klas II uczestniczyli w 4-dniowej wycieczce. Swoja przygodę rozpoczęli w Krakowie, gdzie zwiedzili  Wawel, Rynek, Kościół Mariacki, Sukiennice oraz Muzeum Bursztynu.  Drugiego dnia zobaczyli niemiecki obóz koncentracyjny Auschwitz – Birkenau. Przewodnicy  tego muzeum   w sposób sugestywny przekazali nam fakty dotyczące życia więźniów obozu.

Wieczorem gimnazjaliści wysłuchali gawędy góralskiej w tradycyjnej chacie bacy bogatej w zbiory sztuki podhalańskiej.

Trzeci dzień wycieczki przeznaczony był na wędrówkę po górach. Tatry - mimo nie najlepszej pogody - zachwyciły uczestników pięknymi krajobrazami. Uczniowie  po kilkugodzinnej wspinaczce dotarli na Halę Gąsiennicową do schroniska Murowaniec, część młodzieży zdecydowała się wejść  jeszcze wyżej, a mianowicie nad Czarny Staw Gąsiennicowy. Ostatni dzień spędzili w Energylandii – największym Parku Rozrywki w Polsce. Wycieczka łączyła w sobie  elementy edukacyjne i dobrą zabawę. Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Monika Gruz, Elżbieta Kacprzyk, Bogumiła Piliszek, Jolanta Szewczyk.