13 czerwca 2018 08:28 | Aktualności

2018.06.05 - Konkurs matematyczny

5 czerwca 2018 roku, już po raz czternasty, w Szkole Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Olszewie-Borkach kolejna edycja corocznego Szkolnego Konkursu Matematycznego dla uczniów klas piątych. W tym roku przebiegał on pod hasłem "Myśl, poszukuj, odkrywaj!”. My – gimnazjaliści z klasy IIc, jako sędziowie konkursu, pod opieką nauczycielki matematyki p. J. Mysiewicz, mieliśmy możliwość wziąć udział w tym corocznym już wydarzeniu. Uczestnicy z klas piątych zmierzyli się w wielu matematycznych konkurencjach - nie zabrakło tangramów, domin, krzyżówek, gier czy zadań tekstowych. Konkurs cieszył się powodzeniem. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem i ambicją podchodzili do zadań. Zwycięzca mógł być tylko jeden, jednak mamy nadzieję, że wszyscy odmienili swoje spojrzenie na ten przedmiot, uważany powszechnie za nudny i trudny, i zobaczyli, że może być on również świetną zabawą! My bawiliśmy się świetnie!