Gimnazjum im.Papieża Jana Pawła II w Olszewie-Borkach

Witamy na oficjalnej stronie Gimnazjum im.Papieża Jana Pawła II w Olszewie - Borkach::Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali. Wbrew wszystkim mirażom ułatwionego życia musicie od siebie wymagać. To znaczy właśnie więcej "być" Jan Paweł II

Aktualności

03 lipca 2018 20:30 | Aktualności

Iść, ciągle iść w stronę słońca...

        22 czerwca uczniowie Gimnazjum, zakończyli rok szkolny 2017/18. Wybiła ta godzina, nadszedł ten czas – czas upragnionych wakacji.

      Część oficjalna rozpoczęła się  o godz. 9.00 wprowadzeniem sztandaru, odśpiewaniem hymnu państwowego. W uroczystości oprócz gimnazjalistów wzięli udział nauczyciele oraz rodzice. Honorowymi gośćmi byli: Wójt Gminy Olszewo – Borki  Krzysztof Szewczyk, Przewodnicząca Rady Rodziców Elżbieta Grzymała oraz Dyrektor Biblioteki Gminnej Elżbieta Nakielska.   Pełnym powagi i wzruszającym momentem piątkowego święta było ślubowanie uczniów klas III.

     Kolejnym etapem uroczystości były okolicznościowe przemówienia pani dyrektor Elżbiety Kacprzyk, wójta naszej Gminy Krzysztofa Szewczyka i przewodniczącej Rady Rodziców Elżbiety Grzymały. Następnie pani Magdalena Mileńska – Staniszewska –  odczytała list Rzecznika Praw Dziecka z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/18.   Później  odbyło się wręczenie nagród za najlepsze wyniki w nauce, za 100% frekwencję, za zajęcie wysokich miejsc w rozmaitych konkursach oraz nagrody za szczególne osiągnięcia i promocję gminy na szczeblu ponadlokalnym. Tegoroczny tytuł  „Primus Inter Pares” otrzymała Kornelia Turek . Pani dyrektor  w swoim wystąpieniu nie zapomniała podziękować za współpracę i wieloletni trud zasłużonej nauczycielce naszej szkoły  Annie Padło , która w tym roku zakończyła pracę i odchodzi na emeryturę.                                                                                                                    Punktem kulminacyjnym tej uroczystości było pożegnanie   pani  Elżbiety Kacprzyk  - dyrektora naszej placówki, która również w tym roku odchodzi na emeryturę. Słowa podziękowania  za owocną  współpracę   i wieloletni wysiłek skierowali: pan wójt , rodzice, nauczyciele i pracownicy obsługi oraz  uczniowie. Przez kilka chwil wróciliśmy wspomnieniami do  kilkunastu lat pracy pani dyrektor, odbyło się to w formie prezentacji zdjęć  z życia szkoły, w którym zawsze brała czynny udział. Były chwile wzruszeń i zadumy.

       Nie zabrakło także części artystycznej, która pozwoliła  z uśmiechem i dobrych humorach rozpocząć tegoroczne wakacje…. Dzień ten upłynął w radosnym nastroju. Przed nami zasłużony odpoczynek.

Przeczytano: 293 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: