03 lipca 2018 20:30 | Aktualności

Iść, ciągle iść w stronę słońca...

22 czerwca uczniowie Gimnazjum, zakończyli rok szkolny 2017/18. Wybiła ta godzina, nadszedł ten czas – czas upragnionych wakacji.

Część oficjalna rozpoczęła się  o godz. 9.00 wprowadzeniem sztandaru, odśpiewaniem hymnu państwowego. W uroczystości oprócz gimnazjalistów wzięli udział nauczyciele oraz rodzice. Honorowymi gośćmi byli: Wójt Gminy Olszewo – Borki  Krzysztof Szewczyk, Przewodnicząca Rady Rodziców Elżbieta Grzymała oraz Dyrektor Biblioteki Gminnej Elżbieta Nakielska.   Pełnym powagi i wzruszającym momentem piątkowego święta było ślubowanie uczniów klas III.

Kolejnym etapem uroczystości były okolicznościowe przemówienia pani dyrektor Elżbiety Kacprzyk, wójta naszej Gminy Krzysztofa Szewczyka i przewodniczącej Rady Rodziców Elżbiety Grzymały. Następnie pani Magdalena Mileńska – Staniszewska –  odczytała list Rzecznika Praw Dziecka z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/18.   Później  odbyło się wręczenie nagród za najlepsze wyniki w nauce, za 100% frekwencję, za zajęcie wysokich miejsc w rozmaitych konkursach oraz nagrody za szczególne osiągnięcia i promocję gminy na szczeblu ponadlokalnym. Tegoroczny tytuł  „Primus Inter Pares” otrzymała Kornelia Turek . Pani dyrektor  w swoim wystąpieniu nie zapomniała podziękować za współpracę i wieloletni trud zasłużonej nauczycielce naszej szkoły  Annie Padło , która w tym roku zakończyła pracę i odchodzi na emeryturę.                                                                                                                    Punktem kulminacyjnym tej uroczystości było pożegnanie   pani  Elżbiety Kacprzyk  - dyrektora naszej placówki, która również w tym roku odchodzi na emeryturę. Słowa podziękowania  za owocną  współpracę   i wieloletni wysiłek skierowali: pan wójt , rodzice, nauczyciele i pracownicy obsługi oraz  uczniowie. Przez kilka chwil wróciliśmy wspomnieniami do  kilkunastu lat pracy pani dyrektor, odbyło się to w formie prezentacji zdjęć  z życia szkoły, w którym zawsze brała czynny udział. Były chwile wzruszeń i zadumy.

Nie zabrakło także części artystycznej, która pozwoliła  z uśmiechem i dobrych humorach rozpocząć tegoroczne wakacje…. Dzień ten upłynął w radosnym nastroju. Przed nami zasłużony odpoczynek.